Budowa od podstaw konstrukcji stalowych

Przed rozpoczęciem montażu, konstrukcje stalowe wymagają uzyskania zezwolenia na budowę. Cały proces powstawania tego typu budowli jest określony w bardzo precyzyjny sposób. Do uzyskania zezwolenia potrzeba też sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Ma on dokładnie odzwierciedlać wszystkie potrzeby inwestora oraz docelowe przeznaczenie obiektu. Jeżeli zastanawia Cię jak wygląda proces powstawania konstrukcji stalowych, przeczytaj nasz artykuł.

Etapy budowy konstrukcji stalowych

Budowa hali stalowej składa się z czterech podstawowych etapów. W skład każdego z nich wchodzi szereg mniejszych czynności. Pierwszym etapem, bez którego budowa nie rozpocznie się, jest zgromadzenie całej wymaganej dokumentacji oraz wykonanie projektu konstrukcji. Kolejne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,
– montaż hali,
– prace wykończeniowe i instalacyjne.

Jaki jest pierwszy dokument, który należy uzyskać, aby móc przystąpić do budowy? Jest decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Oprócz tego niezbędne jest również zdobycie decyzji środowiskowej. To właśnie te dokumenty wraz z oceną stanu gruntu oraz określeniem rodzaju i przeznaczenia hali są podstawą do sporządzenia projektu konstrukcji. Finalnym krokiem podczas sporządzania dokumentacji jest uzyskanie pozwolenia na budowę konstrukcji stalowej przed inwestora.

Proces budowy hali stalowej – krok po kroku

Gdy odpowiednie zezwolenia na budowę zostaną przyznane, inwestor jest zobligowany do zlecenia prefabrykacji elementów stalowych wybranej firmie. Taką usługę oferuje firma Kobexstal.pl, której usługi są na najwyższym poziomie. Produkowane części są zarówno trwałe i bezpieczne, jak i ekonomiczne oraz funkcjonalne. Dzięki temu, że elementy stalowe są zabezpieczone przed korozją, ich poziom bezpieczeństwa i wytrzymałości jest zwiększony. Ważne jest również, aby podłoże pod montaż konstrukcji było przygotowane w odpowiedni sposób. Aby to osiągnąć niezbędne jest wykonanie szeregu prac ziemnych oraz wylania fundamentów i umieszczenia belek podwalinowych. Gdy już wszystkie części są gotowe i dostarczone na miejsce budowy, montaż hali stalowej powinien się zaczynać. Poszczególne elementy składa się w jedną całość, rozpoczynając od przytwierdzenia dolnej części konstrukcji do fundamentów. Zamontowanie ramy główne hali jest czynnością, którą należy wykonać na samym początku. Kolejne prace wymagają połączenia rygli dachowych, usztywnień wiatrowych oraz słupów drugorzędnych. Obudowa hali montowana jest jako ostatnia. To właśnie za pomocą śrub łączone są konstrukcje stalowe. Jeżeli chodzi o prace wykończeniowe – obejmują one wylanie i wygładzenie posadzki łącznie z utwardzeniem. Instalacja elektryki, wentylacji oraz elementów grzewczych, również wykonywana jest na tym etapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here