rozwód z orzeczeniem o winie

Trudno nie zgodzić się, że to mężczyźni zwykle mają pod górkę w przypadku rozpraw rozwodowych. Kobiety bardzo skutecznie potrafią walczyć o swoje prawa. Zwłaszcza trudne są sytuacje, dotyczące opieki nad dziećmi lub ustaleniu wysokości alimentów. Sprawy dotyczące rozwodu to duży ładunek emocjonalny. Podpowiadamy, jak mężczyzna może uzyskać wsparcie przy rozwodzie.

To, co należy zrobić na początku to skontaktować się z godnym zaufania adwokatem, który pomoże w prawnych aspektach sprawy o rozwód. Warszawa to miasto, w którym znaleźć można mnóstwo kancelarii adwokackich, które specjalizują się we wsparciu właśnie mężczyzn. Współpraca ze specjalistami może okazać się niezwykle opłacalna. Dzięki temu ma się gwarancję, że przygotowanie do sprawy będzie na wysokim poziomie z uwzględnieniem wiedzy o artykułach prawnych, które nam nie są znane, a mogą okazać się kluczowe s naszej sprawie.

Współpraca z prawnikiem ma wiele korzyści. Między innymi dobry prawnik zajmie się niezbędnymi formalnościami oraz przygotuje potrzebne dokumenty. Ważne jest uzyskanie informacji o możliwościach walki o swoje prawa. Gdy mężczyzna jest ojcem, może ubiegać się o prawo do kontaktu z dziećmi. Dodatkowo ma prawo wnosić o zmniejszenie lub całkowite anulowanie alimentów. Mężczyzna musi być przygotowany na wiele przeszkód. Dobry adwokat sprawi, że szanse na korzystny dla nas przebieg rozprawy, będą większe.

Z czym wiąże się rozwód z orzeczeniem o winie — Konsekwencje?

Orzeczenie o winie ma charakter nie tylko emocjonalny, ale też finansowy. Zgodnie z 60 § 1 k.r.o: „małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego”.

Innym przykładem jest sytuacja, w której strona uznana za niewinną i jej stan materialny uległ pogorszeniu wskutek rozwodu. Wówczas sąd może orzec zobowiązanie finansowe wobec tej osoby, nawet jeżeli nie ma przesłanek o niedostatku.

Warto zwrócić uwagę na sytuację, w której ma zostać zasądzony rozwód z orzeczeniem o winie. Konsekwencje takiej rozprawy są naprawdę istotne. Dlatego trzeba zadbać o wszystkie szczegóły sprawy. Nie warto też decydować się na pośrednie rozwiązania. Adwokat jako specjalista w branży, będzie w stanie ukierunkować działania we właściwy sposób, w celu uzyskania jak najlepszych warunków dla swojego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here