Dlaczego warto mieć podłogę drewnianą

Drewniana podłoga nie tylko wygląda świetnie, ale także wyróżnia się doskonałymi właściwościami. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednie materiały. Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze, aby móc cieszyć się miłym dla oka wnętrzem? Poznaj kilka prostych wskazówek. 

Drewno wszędzie pasuje

Drewno to ponadczasowy materiał, który prezentuje się doskonale w różnych aranżacjach. Świetnie wygląda zarówno w tradycyjnej przestrzeni, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Podłogi dostępne są w różnych wariantach, więc na pewno znajdziesz rozwiązanie dopasowane do kolorów ścian czy mebli. Wszystko to sprawia, że tak wiele osób decyduje się na drewno w domu. 

Pamiętaj, aby zawsze kupować deski podłogowe w zaufanych punktach. Świetną propozycją może być wybór sklepu internetowego Drewno24.pl, który zyskał tak wiele pozytywnych opinii wśród wymagających klientów. Wystarczy zapoznać się z ofertą na stronie internetowej i wybrać idealną propozycję dla siebie. 

Unikalny design

Drewno stanowi doskonałą alternatywę dla paneli laminowanych, które charakteryzują się powtarzalnym wzorem. Jednak w przypadku desek może być całkiem inaczej. To naturalny materiał, więc poszczególne elementy mogą się różnić w obrębie jednej partii. Dzięki temu tak wielu miłośników oryginalnych koncepcji wnętrzarskich stawia na to sprawdzone rozwiązanie. 

Do solidnie wykonanych, a zarazem oryginalnych i miłych dla oka produktów należą deski ze świerku. Doskonałą propozycją może być również modrzew syberyjski. Pamiętaj, że wyraźne sęki, a nawet pęknięcia nie obniżają estetyki. Wręcz przeciwnie – taki układ znakomicie prezentuje się w rustykalnych aranżacjach. W sklepie Drewo24.pl znajdziesz wiele propozycji i zdecydowanie warto się z nimi zapoznać.

Czy deski podłogowe zmieniają kolor?

Pod wpływem promieni słonecznych drewno zmienia kolor. Nie jest to wada fabryczna, a naturalny proces. Zmiana będzie więc bardziej widoczna w pomieszczeniach, do których dociera większa ilość dziennego światła. Wówczas najlepiej postawić na gatunki egzotyczne (np. jatoba i doussie).

Ponadto należy zwrócić uwagę na wybór środków do mycia desek, a podczas tego procesu używać jak najmniej wody. Nadmiar wilgoci oraz niesprawdzona chemia może znacznie przyspieszyć zmianę koloru i doprowadzić do wypaczenia podłogi. Jednak właściwie pielęgnowane drewno przez długie lata zapewni Ci piękną przestrzeń. 

Drewno i ogrzewanie podłogowe?

Jeśli myślisz nad ogrzewaniem podłogowym, w przypadku drewna musisz wykluczyć gatunki, które będą niestabilne pod kątem wymiarów. Mowa tu np. o buku, jesionie, klonie czy dębie. Najlepiej wybrać deski warstwowe, które odporne są na kurczenie i rozszerzanie. Wówczas spęcznienia bądź szpary będą mniej widoczne. 

Kluczowy aspekt stanowi również grubość deski. Materiał powinien przewodzić ciepło i nie może być grubszy niż 15 mm. Natomiast posadzkę przed montażem należy wygrzać. Bardzo ważne jest, aby przy eksploatacji nie przekraczać zalecanej przez producenta temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here