Wanna czy kabina prysznicowa

To pytanie zawsze towarzyszy nam w momencie planowania remontu łazienki. Oba rozwiązania maja mnóstwo zwolenników. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze, wanna czy kabina prysznicowa. Przeanalizujmy więc zalety montażu kabiny.

Przeważające korzyści kabiny prysznicowej

Po całym dniu pracy część osób lubi się zrelaksować w wannie pełnej wody z pachnącym płynem do kąpieli. Inni z kolei nie mają czasu na przesiadywanie w wannie i wolą orzeźwiający prysznic. Z pewnością korzyścią używania prysznica jest oszczędność czasu i wody, a co za tym idzie pieniędzy. Łatwiej być może jest zadbać o czystość wanny, kabinę prysznicową trudniej za każdym razem wycierać do sucha. Jednak dzięki takiemu zabiegowi dłużej będziemy cieszyć się wyglądającą jak nową kabiną. Kolejnym atutem przemawiającym za kabiną, jest to, że sprawniej jest do niej wejść albo wjechać osobom niepełnosprawnym. Dzięki temu osobom opiekującym się osobami z niepełnosprawnością, łatwiej zadbać o higieniczne potrzeby tych domowników. Powodem, który wpływa na to, że część ludzi decyduje się na kabinę prysznicową jest to, że zajmuje ona stanowczo mniej miejsca jak wanna. Dzięki kabinie w małej łazieneczce zmieści się wszystko, łącznie z pralką. W wypadku zamontowanej wanny, czasem okazuje się to niemożliwe.

Na jaką kabinę się zdecydować?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gotowych kabin prysznicowych:

– półokrągłe,
– kwadratowe,
– prostokątne,
– typu walk–in.

Największym zainteresowaniem cieszą się kabiny kwadratowe i prostokątne. Kabiny półokrągłe często mają wyższy brodzik i rozsuwane drzwi, co utrudnia utrzymanie ich w nieskazitelnej czystości. Z kolei kabina typu walk–in jest idealnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, ale najbardziej pasuje do większych łazienek. Kabina kwadratowa i prostokątna pasuje do różnych wymiarów łazienek i zarówno jedna, jak i druga jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Najlepszym materiałem, który stosowany jest przy produkcji kabin prysznicowych jest szkło hartowane lub szkło vsg. Jest ono bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ nie ulega szybkiemu stłuczeniu. Jest odporne na uszkodzenia. Dodatkowo pokryte może być powłoką, która utrudnia osadzaniu się brudu i kamienia, co sprzyja utrzymaniu jej w czystości. Dzięki tej powłoce, środki kosmetyczne, których używamy podczas brania prysznicu, jak na przykład mydło, żel do kąpieli, szampony nie zatrzymują się na szybie.

Kabina prysznicowa na wymiar

Czasami mamy bardzo niewymiarową łazienkę i trudno wybrać gotową kabinę oferowaną w sklepach. Z tego względu warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak kabiny prysznicowe na wymiar Wrocław. Dzięki takiej opcji możemy mieć wymarzoną kabinę bez względu na wymiary łazienki. Wykwalifikowani szklarze przyjdą, wymierzą, zaproponują ciekawe rozwiązania według naszych upodobań, a po naszej decyzji umówią się na montaż wybranej kabiny. Kabiny prysznicowe na wymiar mają tę zaletę, że pozwalają idealnie wykorzystać każdą przestrzeń. Łazienki, szczególnie w blokach, często są niewielkich rozmiarów, więc każdy centymetr jest na wagę złota. Zamawiając kabinę u szklarza mamy możliwość skomponowania wymarzonego przez siebie rozwiązania. Możemy sobie wybrać szkło, które będzie się nam najbardziej podobać, i które spełni nasze oczekiwania. W ofercie szklarze często maja ciekawe, ornamentowe szkło, które pięknie komponuje się z minimalistycznie urządzoną łazienką.

Wanna czy kabina? W tym artykule więcej czasu poświęciliśmy kabinie prysznicowej, chociaż każdy musi sam podjąć decyzję, co dla niego i jego domowników będzie praktyczniejszym rozwiązaniem. W sklepach dostępnych jest wiele wzorów, rodzajów wanien i kabin. Mimo wszystko, żeby dobrze wykorzystać przestrzeń, czasem lepiej zamówić usługę solidnego szklarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here