Fakty i mity o utracie włosów

Utrata włosów może prowadzić do poważnych problemów – zarówno zdrowotnych jak i psychicznych. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z nadmiernie wypadającymi lub przerzedzającymi włosami niejednokrotnie popadają w depresję, wykazują niższe poczucie własnej wartości, jak również o wiele częściej unikają kontaktów z rodziną oraz znajomymi. Z jednej strony jest to w pełni zrozumiałe, bowiem nie chcą one stać się obiektem niewybrednych żartów czy drwin, jednakże z drugiej strony naukowcy informują, iż taka postawa prowadzić może do dalszego pogłębiania się problemów.

Pomimo, że w mediach dużo miejsca poświęca się łysieniu pośród mężczyzn, to specjaliści alarmują, że aż jedna na cztery przedstawicielki płci pięknej zmagać się może z jedną z form łysienia – androgenowym, telogenowym lub plackowatym. Problemu tego nie należy więc w żadnym stopniu bagatelizować. Zalecamy, by w przypadku, gdy odkryjemy i siebie pierwsze oznaki nadmiernego wypadania włosów, możliwie jak najszybciej udać się po pomoc do trychologa lub dermotrychologa, którzy to błyskawicznie zidentyfikują potencjalne przyczyny takiego stanu rzeczy oraz rozpoczną kurację mającą na celu przywrócenie naszemu uczesaniu dawnej gęstości, sprężystości i blasku.

Jak zapewne jednak wielu z naszych czytelników zdaje sobie doskonale sprawę – aby kuracja dała satysfakcjonujące efekty, musi ona nieco potrwać. W przypadku, gdy utrata włosów jest w naszym przypadku znaczna, natomiast my zaniedbywaliśmy pierwsze symptomy łysienia przez wiele lat, terapia zająć może nawet kilkanaście miesięcy, przez który to okres nasze włosy będą się stopniowo regenerować i porastać obszary, w których jeszcze do niedawna było ich relatywnie niewiele. Aby przetrwać ten okres o wiele łatwiej oraz poprawić swoje samopoczucie, mogą Państwo sięgnąć po peruki naturalne lub też ich alternatywę powstającą z włókien syntetycznych odpornych na działanie wysokiej temperatury.

Jeżeli podejmą Państwo decyzję o podjęciu tego właśnie kroku, najlepszym rozwiązaniem okaże się bez wątpienia sięgnięcie po produkty najwyższej jakości – takie jak na przykład te dostępne w naszej ofercie. Będzie to gwarancją, że raz nabyty produkt będzie Państwu służył przez wiele kolejnych miesięcy, jak również że nie będą mu straszne niekorzystne warunki zewnętrzne. Aby jeszcze bardziej zachęcić Państwa do skorzystania z naszej oferty pragniemy nadmienić, że wszystkie peruki dostępne w naszym portfolio można dodatkowo personalizować, a więc zgodnie z naszymi oczekiwaniami i preferencjami zmieniać ich długość, grubość, stopień skrętu, odcień, styl upięcia, jak również – typ bazy do której mają być mocowane poszczególne pasemka włosów lub włókien. Zachęcamy do kontaktu z https://secondhair.pl  również w sytuacji, gdy poszukują Państwo kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych renomowanych marek oraz wszelkiej maści akcesoriów perukarskich dzięki którym będą Państwo mogli dodatkowo upiększyć posiadany produkt naturalny lub też syntetyczny. Pozostajemy nieprzerwanie do Państwa dyspozycji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here