Jak pozbyć się roślin niepożądanych z upraw

W pierwszych tygodniach wegetacji, mogą zostać zagrożone przez różnego rodzaju rośliny uprawne.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę iż chwasty, które wzejdą wcześniej będą pobierały z gleby cenną wodę, dodatkowo też mogą przysłonić roślinie uprawnej słońce. Podobnie w uprawach buraków w tym przypadku warto zwrócić uwagę iż pierwszych kilka tygodni ma duży wpływ na dalszy rozwój buraka, dlatego też powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby usuwać chwasty jeszcze przed wzrostem. Dzięki temu będziemy mogli je eliminować, z pewnością bardzo pozytywnie wpłynie to na nasze uprawy oraz na plony.

Zwalczanie chwastów w buraku cukrowym

Zwalczanie chwastów w buraku cukrowym

Obecnie stosuje się powszechnie różnego rodzaju herbicydy które są środkami które selektywnie działają na rośliny, w tym przypadku możemy zastosować herbicyd który nie będzie oddziaływał niekorzystnie na uprawie buraka. Są to środki które często zakłócają przebieg procesu fotosyntezy w roślinach niepożądanych, opryski możemy stosować wówczas na roślinę poprzez łodygi oraz liście. Oczywiście możemy spotkać także herbicydy które będą docierały do układu korzennego. Dzięki temu będziemy mogli pozbyć się wielu uciążliwych gatunków chwastów, mogą być to takie rośliny jak fiołek polny, jasnota purpurowa, łoboda rozłożysta, pokrzywa czy też rdest. Tego rodzaju chwasty często spotykane są w uprawach buraka, dlatego też powinniśmy poszukiwać odpowiednich herbicydów które mogą je skutecznie usuwać.

Na skuteczność działania herbicydów składają się różne elementy, z pewnością warto zwrócić uwagę na pogodę, podczas oprysków nie powinny występować opady deszczu, powinniśmy także zwrócić uwagę iż temperatura nie może być wysoka, ponieważ mogłoby to powodować zbyt szybkie parowanie herbicydów które nie mogłoby docierać do układów nerwowych chwastów. Dlatego też należy wybrać odpowiednią porę, pamiętajmy także iż zbyt silny wiatr także będzie niekorzystny, spowoduje iż opryski nie zostaną rozłożone równomiernie. Z pewnością zwalczanie chwastów w buraku cukrowym przy pomocy herbicydów jest bardzo skuteczne. Warto zwrócić uwagę iż wykorzystywane są herbicydy selektywne, które działają tylko na określone rodzaje roślin. Pozwala to na zwiększenie plonów, obecnie rolnicy bardzo chętnie wykorzystują nowoczesne herbicydy jako najbardziej skuteczny środek który zapobiega wzrostowi chwastów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here