Jak wybrać dobrą latarkę na biwak?

0
520

Obecnie w wysokiej jakości latarki wykorzystują wbudowane akumulatory o dużej pojemności, może być to przykładowo akumulator 2000 lub 3000 mAh, dzięki temu mogą działać przez długi czas, z pewnością akumulatory będą mogły zasilać latarki z dużą ilością diod.

Warto pamiętać że obecnie diody LED są najczęściej wykorzystywane w przypadku różnego rodzaju latarek, żarówki nie są tak wydajne. Dodatkowo także żarówki LED są bardziej energooszczędne dlatego też będziemy o tej dłużej wykorzystywać latarkę na jednej baterii.

Latarka szperacz z podświetleniem bocznym

Na biwaku też podczas wyjazdu na ryby bardzo dobrze sprawdzi się latarka ze światłem bocznym, dzięki czemu będziemy mogli postawić ją na stoliku, warto poszukiwać urządzeń odpornych na wodę czy też kurz. Oczywiście latarki tego typu posiadają różne typy pracy, będziemy mogli wykorzystać różną moc. Naturalnie latarki campingowe często posiadają dość duży zasięg nawet do 500 metrów, dlatego można wykorzystać je także w zastosowaniach bardziej profesjonalnych. Jeżeli poszukujemy tego rodzaju latarki czy szperacza powinniśmy zwracać uwagę na czas pracy, najczęściej będzie to kilka godzin w zależności od trybu w jakim będzie ona wykorzystywana. Dodatkowo zaletą będzie możliwość ładowania za pomocą kabla USB wykorzystując powerbank. Im krótszy czas ładowania tym oczywiście lepiej, często dobrej jakości urządzenia będą ładowały się w pełni w czasie dwóch godzin. Szperacze tego rodzaju świetnie sprawdzają się także na rybach, będziemy mogli zabrać je na połowy nocne, możemy wykorzystać małe natężenie światła które pozwoli nam obserwować spławik. Dodatkowo także możemy ogarniać zasięgiem światłą duże akweny, łatwiej w ten sposób będzie znaleźć miejsce do połowu w nocy. Latarka stołowa może przydać się także w warsztacie, kiedy będziemy chcieli przykładowo podświetlić silnik czy też podwozie samochodu będzie to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie. Wysokiej mocy szperacz przyda nam się w wielu sytuacjach, na biwaku, kempingu, na rybach. Z pewnością może posłużyć także do użytku domowego, naturalnie warto wybierać szperacze wyposażone w żarówki LED dzięki czemu będzie mógł służyć nam przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here