wieniec pogrzebowy

Śmierć najbliższych to bolesne przeżycie dla każdego człowieka. Przygotowanie ostatniego pożegnania naszego bliskiego lub znajomego to jednak ważny element żałoby. Wience pogrzebowe to najczęściej wybierana propozycja na pogrzeb. Jest to zbiór kwiatów uformowanych w okrąg, umocowanych na stałej konstrukcji. Roślinom towarzyszy najczęściej szarfa lub wstęga z napisem wyrażającym nasz żal z powodu śmierci zmarłego. Zakład pogrzebowy jakubisiak.pl to szeroka oferta wieńców oraz gwarancja profesjonalnej pomocy w organizacji pogrzebu.

Jak wybrać wieniec pogrzebowy?

Aby oddać hołd i szacunek zmarłemu, wielu z nas decyduje się na wybór dużego i bardzo eleganckiego wieńca. Warto być jednak świadomym, że dobór odpowiednich kwiatów ma tutaj znaczenie symboliczne. Najczęściej, wience pogrzebowe przygotowane są przy użyciu chryzantem, gerber, goździków, lilii oraz mieczyków.

Najbliżsi mogą pozwolić sobie na wybór róż, ponieważ symbolizują one miłość i przywiązanie. Osoby nieco dalsze zmarłemu powinny postawić na inne kwiaty, których wybór jest bardzo szeroki. Wybrane kwiaty najczęściej są białe lub o delikatnych kolorach, przyozdobione świerkiem i innymi zielonymi gałązkami. Wieniec pogrzebowy powinien być bowiem stonowany i elegancki. Czerwień zarezerwowana jest raczej dla wieńców od osób najbliższych.

Każdy wieniec powinien zostać wzbogacony o odpowiednią wstęgę lub szarfę. Zaleca się, aby wybrany napis był zwięzły i wyraźny. Dzięki temu, inni goście mogą odczytać jego treść. Rekomenduje się także wybór możliwie prostych pożegnań, wyrażających żal i smutek. Na wstędze powinien znaleźć się również podpis osoby składającej wieniec. Przykładowe treści wybierane na szarfy to np. ,,z wyrazami głębokiego smutku – przyjaciel” lub ,,kochanej babci – wnuk Antoni”. Wiedząc jak wybrać wieniec pogrzebowy, warto zaznaczyć, że nie należą one do najtańszych kompozycji. Ich ceny wahają się od 150-200 zł po 600-700 zł za najbogatsze aranżacje. Pogrzeb najbliższego to jednak czas, kiedy wydatki schodzą na dalszy plan. To czas zadumy i smutku, który celebrujemy w gronie ludzi bliskich zmarłemu. Warto, aby pięknie przygotowany wieniec dodawał elegancji i powagi temu smutnemu wydarzeniu.

Zakład pogrzebowy https://jakubisiak.pl/ to obietnica pełnego wsparcia w tak trudnych chwilach. Korzystając z pomocy profesjonalnej firmy, możemy mieć pewność, że pogrzeb będzie przygotowany z należytą starannością, ostatnie pożegnanie najbliższego będzie godne i eleganckie, a złożony wieniec stonowany i trwały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here