Zalety dywanów tureckich

Z czym kojarzy się Europejczykom nieco tajemniczy świat Orientu? Z pewnością z aromatyczną kuchnią, muzyką, czy pięknie zdobionymi przedmiotami. Niejednej osobie przyjdą na myśl słynne dywany, które zachwycają niebanalnym wzornictwem. Okazuje się, że mogą one stać się ciekawym dodatkiem również w naszych domach!

Skąd się wzięły tureckie dywany?

Pierwsze dywany pojawiły się już na przełomie III i II tysiąclecia p.n.e. Pochodzą one z Iranu, a raczej starożytnej Persji, która uchodzi za kolebkę tkactwa. Dywany zyskiwały z czasem na popularności w sąsiednich krajach, również w Turcji. Cechują się one tym, że są tkane ręcznie z naturalnych materiałów. Różnią się one gęstością węzłów oraz fantazyjnym wzornictwem, które najlepiej oddaje barwną i bogatą kulturę Orientu.

Zalety tureckich dywanów

Dywany tureckie mają wiele zalet. Mimo że wielu osobom nawet na myśl nie przyjdzie, aby wykorzystać je jako dekorację w swoim domu, mogą one stanowić cenny dodatek aranżacyjny. Wyróżniają się one przecież bogatą kolorystyką i ciekawym wzornictwem, opartym na geometrii oraz symetrii. Dywany mają różny kształt i wielkość. Niektóre z nich są niewielkie, dzięki czemu można powiesić je na ścianie. Osoba, która zdecyduje się umieścić dywan na podłodze, nie będzie jednak zawiedziona. Jest on przecież wykonany z naturalnych materiałów, dzięki czemu staje się bardzo przyjemny w dotyku. Nic dziwnego, że tak wiele osób uwielbia chodzić po nim gołymi stopami. Oryginalne dywany tureckie są wytrzymałe i cechują się najwyższą jakością. Mają one swój niepowtarzalny charakter, a ich sploty, składające się na bardziej skomplikowane figury, przykuwają wzrok i niezmiennie wywołują zachwyt.

Gdzie można kupić tureckie dywany?

Nie każdy może pozwolić sobie na podróż do Turcji w celu zakupienia oryginalnego dywanu. Czy to znaczy, że taka osoba powinna zupełnie z niego zrezygnować? Zdecydowanie nie! Istnieją w Polsce sklepy, które zajmują się sprzedażą orientalnych dywanów, również w Internecie. Wystarczy wejść na stronię Topworld.pl i sprawdzić asortyment sklepu. Oferuje on orientalne dywany o pięknej kolorystyce, wykonane z wełny i innych naturalnych materiałów.

Szukając ciekawych pomysłów na aranżację swojego mieszkania czy domu, warto czasem wyjść poza swoją kulturę i to, co standardowo oferują nam sklepy. Dywany tureckie mają wielowiekową tradycję, są solidne i piękne. Sprawią one, ze wnętrza nabiorą przytulności, a zarazem oryginalnego, bo orientalnego charakteru. Można je umieszczać na podłodze oraz na ścianie, co daje wiele możliwości aranżacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here