Mała łazienka z pralką

Obecnie ceny na rynku nieruchomości szaleją i coraz więcej osób jest zmuszonych decydować się na mieszkania o mniejszym metrażu, niż początkowo zakładano. Czy taka przestrzeń musi być niefunkcjonalna i nieestetyczna? Zdecydowanie nie. Wystarczy jedynie starannie zaprojektować wnętrze, by uzyskać imponujące efekty. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak zaplanować małą łazienkę z pralką.

Jak zaoszczędzić przestrzeń?

Większość osób posiadających małe łazienki raczej wybiera prysznic zamiast wanny. Czy jest to koniecznie? Wszystko zależy od układu pomieszczenia, ale w wielu przypadkach możemy cieszyć się kąpielami w wannie, nawet w malutkiej łazience. Prysznic co prawda zajmuje mniej powierzchni podłogi, ale nie pozwala nam wykorzystać przestrzeni przy suficie. Nad wanną możemy zamontować suszarkę, co niezwykle ułatwia życie w mieszkaniu bez dostępu do balkonu. Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie przestrzeni jest wybór podwieszanej muszli sedesowej ze stelażem podtynkowym. Nie dość, że praktyczna to niezwykle estetyczna. Warto wykorzystać wszystkie możliwe miejsca na schowki. Nad pralką możemy umieścić niemałą szafkę na kosmetyki i chemię, a pod umywalką spory schowek na brudne ubrania. Mała łazienka z pralką to nie abstrakcja, a ogromne udogodnienie dostępne dla każdego.

Sposoby na optyczne powiększenie przestrzeni

Oczywiście funkcjonalność jest niezwykle ważna, ale nie powinniśmy zapominać o funkcji estetycznej. Jak optycznie powiększyć przestrzeń, by nasza mała łazienka z pralką nas nie przytłaczała? Oto najskuteczniejsze rozwiązania:

– Biel i jasne kolory to sprzymierzeńcy każdego małego pomieszczenia. Jeśli nie lubisz stonowanych barw, możesz je przełamać dekorami w wyrazistych odcieniach.

– Wybieraj duże płytki o wysokim połysku. Dzięki mniejszej ilości fug i podziałów oraz odbiciu światła Twoja łazienka będzie wyglądać na zdecydowanie większą.

– Usuń zbędne bibeloty. Pomijając fakt, że są niezwykle niepraktyczne i zbierają kurz, to optycznie pomniejszają wnętrze. Jeśli mieszkasz w starym budownictwie, warto zakryć instalacje i rury meblami lub zabudową.

– Dobre oświetlenie to podstawa, szczególnie jeśli nie posiadasz okna. Żadna źle oświetlona łazienka nie będzie wyglądać na przestronną.

Jak widzisz zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni, wymaga wzięcia pod uwagę wielu rzeczy. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Projektanci pogotowiewnetrzarskie.com mają doświadczenie w planowaniu takich wnętrz i pomogą Ci stworzyć dom Twoich marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here