Co warto wiedzieć o stałych aparatach ortodontycznych

Krzywizna zębów oraz zgryzu to bardzo poważny problem, który ma negatywny wpływ na ogólną estetykę uśmiechu i wyglądu uzębienia.

Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele groźnych rodzajów skrzywienia mających niekorzystny wpływ na mowę, rozdrabnianie pokarmu oraz inne procesy, w których uzębienie bierze udział. Ponadto pewne formy krzywizny mogą doprowadzić do rozwoju próchnicy, chorób dziąseł, a nawet przedwczesnego wypadania zębów. To właśnie dlatego w polskiej branży medycznej ogromną popularnością cieszą się ortodonci oraz ich profesjonalne oferty z zakresu leczenia standardowych i bardziej skomplikowanych problemów.

Aparaty stałe – istotne informacje

Pod pojęciem aparatów stałych kryją się elementy mocowane na stałe na zębach. Jest to specjalny układ drutów, zamków i gumek, które wymuszają prawidłowe ułożenie zębów. Dzięki stosowaniu takich aparatów można skutecznie leczyć różne standardowe i bardziej zaawansowane wady zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych, które posiadają już od dawna zęby stałe. Warto dodać, że zarówno montażu, jak i demontażu oraz regulacji takiego aparatu może dokonać tylko lekarz. Pacjent nie ma więc możliwości jakiejkolwiek ingerencji w proces leczenia.W takich aparatach najbardziej w oczy rzucają się zamki. Dla niektórych pacjentów może to być problemem ze względu na pogorszenie estetyki uśmiechu. Rozwiązaniem takiego kłopotu jest oczywiście zastosowanie specjalnych materiałów zamków, które posiadają kolor podobny do barwy zębów. Alternatywą są materiały przezroczyste. Inną opcją jest montaż specjalnego aparatu od strony języka. W każdym z tych przypadków można ograniczyć widoczność takiego elementu korygującego do minimum i cieszyć się leczeniem bez obaw o walory estetyczne.Oczywiście branża medyczna przewiduje stosowanie różnych typów aparatów dopasowanych do standardowych oraz bardziej skomplikowanych wad i krzywizny uzębienia. Poszukiwanie porządnych ortodontów nie powinno być trudne dzięki stronom internetowym ich placówek. Pod hasłem, takim jak na przykład aparat ortodontyczny wrocław można znaleźć wielu dobrych ortodontów we Wrocławiu. W podobny sposób można szukać takich lekarzy w innych miastach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here