hurtownia stomatologiczna

Amalgamat został zakazany w wielu branżach, jednak stomatologia nie została dotknięta całkowitym zakazem, ale objęta wycofywaniem tego materiału ze swojej praktyki. To pozostawia branżę z koniecznością znalezienia zamiennika dla amalgamatu.

Amalgamat – jaka alternatywa?

Obecnie nie istnieje nic, co posiadałoby takie same właściwości amalgamatu i prawdopodobnie nic nigdy nie będzie. Jest mało prawdopodobne, abyśmy kiedykolwiek ponownie użyli stopu metalu do bezpośredniej odbudowy zębów, ale mieć materiał, który można by umieścić masowo, który jest szybki i łatwy w użyciu oraz ma dobre właściwości fizyczne – to byłoby genialne, gdyby którakolwiek hurtownia stomatologiczna posiadała coś takiego. Oprócz replikowania właściwości amalgamatu, naszą listę życzeń można również rozszerzyć o możliwość pozyskania właściwości takich jak samoprzylepność i estetyczny wygląd.

Białe materiały wypełniające narodziły się w latach sześćdziesiątych wraz z systemami kompozytów i pasty o podwójnym utwardzaniu. Było to na długo przed wynalezieniem utwardzania światłem, więc często można je było umieszczać w pewnej objętości, a następnie pozostawiać do samodzielnego utwardzenia. Właściwości fizyczne i estetyka wczesnych materiałów nie były doskonałe, ale w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat przeprowadzono wiele badań w tej dziedzinie, a nowoczesne materiały, które obecnie oferuje sklep akcesoria stomatologiczne – przezwyciężyły wiele problemów, które nękały wczesne wypełnienia.

Co z płynnymi kompozytami?

Płynne kompozyty  były prawdopodobnie pierwszymi dostępnymi materiałami, które w pewnym stopniu zmniejszyły komplikacje związane z alternatywami dla amalgamatu, a dzięki zwiększeniu przezierności materiały te można utwardzać na większą głębokość niż istniejące kompozyty typu pasty.

Ofertę na kompozyty sprawdzisz: https://e-store.koldental.com.pl/

Istniejące od około dziesięciu lat kompozyty tego rodzaju naprawdę znalazły miejsce na rynku dentystycznym i są uwielbiane przez wielu jako podkład o zmiennej głębokości w trudnych ubytkach zębów bocznych.  Zapytaj ulubiony sklep dentystyczny Warszawa, czy ma takie do zaoferowania.

Owszem, ich płynność z natury oznacza, że nie mają one wytrzymałości przeciętnego kompozytu typu pasty tylko dlatego, że zawierają mniej wypełniacza. Dlatego, aby zapewnić odpowiednie utwardzenie do większej głębokości – materiały te są zwykle wykonane jako półprzezroczyste. Przezierność jest dobra z punktu widzenia utwardzania światłem, ale nie zawsze jest idealna, gdy wymagana jest doskonała estetyka. Półprzezroczyste materiały mogą często wyglądać na szare dla obserwatora.

Zapytaj sklep sprzęt stomatologiczny, czy mają dla tego rozwiązania jakąś interesującą alternatywę. Być może w momencie, gdy czytasz ten artykuł pojawiło się coś interesującego w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here