Dlaczego lampy uliczne są ważne

Oprawy uliczne LED to nowoczesne urządzenia do oświetlania dróg i ulic. Oprawy oświetleniowe LED mają bardziej złożoną strukturę w porównaniu z tradycyjnymi oprawami oświetleniowymi. Zastanawiasz się, co znajduje się w lampie ulicznej LED? Chcesz poznać zalety lamp ulicznych oraz dlaczego tak ważne jest, aby działały one bez przerwy? Tego wszystkiego dowiesz się z artykułu poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury!’

Lampy uliczne – budowa

Lampy uliczne wyposażone są w przednią powierzchnie płyty modułu LED. Na tej płycie znajduje się wiele chipów LED o dużej mocy. Połączenie elektryczne między diodami LED zapewnia płytka drukowana, w której są połączone diody LED. Płytka drukowana wykonana jest z materiału aluminiowego, ponieważ ma wysoką zdolność przenoszenia ciepła.

Czy oświetlenie uliczne zmniejsza przestępczość?

Istnieje od dawna korelacja między światłem a przestępczością. Latarnie uliczne to sprawdzony sposób na ograniczenie rabunków, włamań, niszczenia mienia i innych przestępstw, które często zdarzają się w ciemności. Zapewniając odpowiednie oświetlenie wokół swojej nieruchomości, możesz zmniejszyć ryzyko i uniknąć sprzyjania działalności przestępczej.

Ile energii zużywa oświetlenie uliczne?

Jedną z największych wad poprawy oświetlenia ulicznego wokół nieruchomości są miesięczne koszty eksploatacji tych nowych świateł. Zastanawiasz się nad miesięcznymi wydatkami na nie? Oto trzy sposoby na obniżenie kosztów.

Aktualizacja do LED

Jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów ogólnych jest przejście z energooszczędnych lamp na oświetlenie LED.

Inteligentne funkcje

Wybierając lampy uliczne z inteligentnymi funkcjami, takimi jak wykrywanie światła słonecznego, automatyczne przyciemnianie lub łączenie się z Wi-Fi w celu prostego i bezprzewodowego sterowania oświetleniem, możesz mieć pewność, że Twoja nieruchomość jest dobrze oświetlona, ​​jednocześnie eliminując marnowanie energii. Zamiast włączać światła, gdy na zewnątrz jest jeszcze jasno, automatyczne światła uliczne mają wbudowaną inteligentną technologię, dzięki której każda lampa uliczna zapala się, kiedy tego chcesz.

Oświetlenie zasilane energią słoneczną

Lampy uliczne LED, które wykorzystują energię słoneczną, zapewnią oświetlenie zewnętrzne, które nie wymaga okablowania i praktycznie nic nie kosztuje. Dodatkowo, ponieważ światła słoneczne nie są zależne od sieci energetycznej, nie mają na nie wpływu podczas przerw w dostawie prądu. Tak więc, jeśli zdarzy się awaria prądu w Twojej okolicy, oświetlenie uliczne zasilane energią słoneczną będą nadal działać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here