jaki smartfon kupić

Rynek został w ostatnim czasie wręcz zalany smartfonami. Nic więc dziwnego, że potencjalni klienci drapią się po głowie, nie mając pojęcia, który model i od jakiego producenta wybrać… Pół biedy, jeśli znają kogoś, kto może im dobrze doradzić. Inni, aby nie popełnić błędu, szukają pomocy w Internecie – można w nim bowiem znaleźć specyfikację konkretnego urządzenia, a także całe mnóstwo recenzji czy opisów.

Jednak nawet wykonując powyższe kroki, można poczuć się naprawdę mocno przytłoczonym mnogością dostępnych w sklepach urządzeń. Tak duży wybór może onieśmielać osoby, które zupełnie nie znają się na nowych technologiach, a nowinki ze świata smartfonów to kompletna abstrakcja. Spróbujmy więc zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie: jaki smartfon kupić, aby nie żałować swojej decyzji?

Przede wszystkim, nim w ogóle zaczniemy rozglądać się po sklepach w poszukiwaniu naszego idealnego telefonu, powinniśmy ustalić sobie na ten cel konkretny budżet. Ceny smartfonów potrafią być kosmiczne, jednak być może wcale nie potrzebujemy flagowego modelu, kosztującego aktualnie kilka tysięcy złotych? Jeśli uznamy, że możemy pozwolić sobie na telefon nie droższy, niż 1200 złotych, mamy już konkretną wytyczną, która pomoże nam zawęzić grono smartfonów, na które zwrócimy uwagę.

smartfon

Jeśli wśród nich znajdzie się telefon lekko przekraczający wyznaczony przez nas górny pułap ceny, zawsze możemy przemyśleć dopłatę rzędu kilkudziesięciu złotych. Nie warto jednak robić tego w nieskończoność – na końcu może się bowiem okazać, że zamiast 1200, wydaliśmy dwa tysiące złotych. Zatem krok pierwszy to ustalenie maksymalnej kwoty, jaką jesteśmy skłonni zapłacić za telefon.

Drugim, nie mniej ważnym czynnikiem, będzie ustalenie, do czego właściwie używamy smartfona? Jak zamierzamy korzystać z nowego urządzenia? Czy jest ono nam potrzebne do pracy, rozrywki, a może jeszcze czegoś innego? Pomyślmy o tym, czego będziemy wymagać od naszego nowego sprzętu oraz jakie jego cechy są dla nas najważniejsze. Wydajny procesor? Ogromny ekran o nieskończonym kontraście? Pojemna bateria? Konkretny system operacyjny lub nakładka? Pytania można mnożyć długo, a szczera na nie odpowiedź może nam ułatwić poszukiwania modelu idealnego (o ile taki w ogóle istnieje).

Jeśli uwielbiamy gry, to z pewnością będziemy potrzebowali telefonu o mocnych podzespołach, dla którego wielogodzinne rozgrywki nie będą stanowiły żadnego problemu. Jeżeli naszym priorytetem są jak najlepsze zdjęcia, będziemy raczej szukać smartfona wyposażonego w możliwie jak najlepszy aparat fotograficzny. Jeśli natomiast jesteśmy uzależnieni od przeglądania stron – możemy postawić na telefon o słabszych parametrach, ale za to z większą ilością pamięci RAM. Każdy z nas ma inne potrzeby i używa telefonu w sposób bardzo indywidualny, dlatego też kwestia poszukiwań jest sprawą bardzo indywidualną.

jaki smartfon

Wielu użytkowników wybiera swój kolejny telefon także na postawie dotychczasowych doświadczeń z telefonami danej marki. Jeżeli do tej pory używaliśmy iPhone, to raczej trudno może być nam przestawić się na telefon marki Samsung, działający zresztą na zupełnie innym systemie operacyjnym. Jeśli jednak wciąż pozostajemy w obrębie tego samego systemu, to nadal mamy całkiem spory wachlarz urządzeń, spośród których możemy wybierać. Samsung, Huawei, Xiaomi, Motorola… to tylko początek listy, na której znajduje się również całe mnóstwo mniej znanych firm. Każda z nich ma w każdym segmencie przynajmniej kilka modeli.

Jak więc wybrać ten najlepszy?

Gdy już ustalimy, jaki model nas interesuje, najlepiej będzie udać się do sklepu i wziąć go do ręki, aby sprawdzić, jak leży w dłoni i czy ogólnie odpowiada nam pod każdym względem. Być może pracownicy sklepu będą nam także w stanie coś więcej powiedzieć o tym modelu, doradzić go, lub odradzić, a może polecić coś innego? Fizyczny kontakt z urządzeniem może nam o nim wiele powiedzieć, dlatego możemy w wolne popołudnie zrobić rundkę po sklepach z elektroniką. A nuż wyjdziemy z jednego z nich z nowym telefonem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here