zlew

Zlewozmywak musi być trwały, estetyczny, dopasowany do potrzeb domowników, a przy tym idealnie wpisujący się w charakterystykę wystroju. Jaki zlew pasuje do nowoczesnej kuchni?

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Styl nowoczesny łączy prostotę z elegancją i funkcjonalność z estetyką. Aranżując taką przestrzeń, warto kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Styl nowoczesny lubi proste rozwiązania, elementy pozbawione mocnych zdobień i naturalne materiały – a zwłaszcza stal, szkło, kamień, beton i drewno. We wnętrzach królują stonowane kolory, w tym różne odcienie szarości, biel, czerń i beże. Czasem minimalizm wystroju przełamywany jest odważną barwą – np. butelkową zielenią, błękitem, czy nawet czerwienią. Grunt to w taki sposób dopasować wszystkie elementy, by tworzyły estetyczną, pełną ładu, a przy tym stylową i elegancką całość. 

Wystrój nowoczesny tworzą nie tylko ściany, podłogi i meble, ale również drobne elementy wyposażenia. W kuchni jest to m.in. zlewozmywak. Jaki zlew wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Zlew granitowy – nowoczesność i funkcjonalność

Najważniejszym parametrem mającym wpływ na charakter zlewu jest materiał, z którego został wykonany. W minimalistyczny charakter stylu nowoczesnego doskonale wpisuje się zlew granitowy. Jest to produkt przygotowany z kruszywa granitowego i żywicy. Połączenie to gwarantuje mu nieprzeciętną wytrzymałość. Zlew granitowy jest odporny na zarysowania oraz na bardzo wysokie i niskie temperatury. Można postawić na nim gorący garnek bez obaw o uszkodzenie. Na zlewie granitowym nie powstają zacieki, a pielęgnacja armatury jest wyjątkowo prosta. Aby zachować zlew w idealnym stanie, wystarczy wytrzeć go do sucha po każdym użyciu i regularnie czyścić odpowiednim preparatem.

Plusem zlewów granitowych jest także ciekawy wygląd. Granit charakteryzuje się atrakcyjnym designem, idealnie wpisującym się w nowoczesną stylistykę. Co ciekawe, zlewozmywaki z granitu dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można idealnie wkomponować je w wystrój kuchni. 

Jaki model wybrać?

Przy wyborze zlewu do nowoczesnej kuchni warto zwrócić uwagę również na jego formę. Najpopularniejsze, a przy tym bardzo estetyczne są zlewy wpuszczane w blat. Na rynku znajdziemy modele prostokątne, okrągłe i owalne, wyposażone w jedną bądź dwie komory i niejednokrotnie również w ociekacz. Ciekawym rozwiązaniem są zlewy narożne. Wybór kształtu i wielkości zlewu przede wszystkim zależy od ustawienia kuchni, indywidualnych preferencji mieszkańców, dostępności zmywaki itd.

Piękne, solidnie wykonane zlewy kuchenne nowoczesne oferuje sklep internetowy TanieZlewozmywaki.pl. Jego propozycją są między innymi wytrzymałe zlewozmywaki granitowe o różnych formach, wielkościach i kolorach, bez syfonu bądź w zestawie z syfonem:

  • ręcznym zamykanym,
  • ręcznym przyściennym,
  • automatycznie zamykanym,
  • automatycznym przyściennym.

Wszystkie zlewy dostępne w ofercie pochodzą od renomowanych producentów, w tym od marek Axis, EOS oraz Brenor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here