Kiedy dzieci mogą używać soczewek kontaktowych

Wady wzrokowe często są wykrywane u dzieci. Oznacza to, że muszą one nosić okulary korekcyjne, które zapewniają im odpowiednią ostrość widzenia. Wielu rodziców uważna jednak, że pod wieloma względami lepsze byłby soczewki kontaktowe. Umożliwiają one dziecku swobodę ruchów, poszerzają jego pole widzenia, a także nie zasłaniają twarzy. W jakim wieku dziecko może je założyć?

Soczewki kontaktowe w dzieciństwie

Okuliści nie są w stanie konkretnie wskazać, kiedy dziecko może zacząć nosić soczewek. Poprzez swoje badania Europejska Rada Optometrii i Optyki stwierdziła, że można je stosować nawet u kilkumiesięcznych dzieci. Soczewki są dla nich bezpieczne, a także świetnie korygują istniejącą wadę. Warto jednak mieć na uwadze, że noszenie soczewek wymaga ich odpowiedniej pielęgnacji, jak również opanowania umiejętności ich zakładania oraz zdejmowania. Lepiej więc poczekać, aż dziecko osiągnie wiek szkolny. Jest ono wówczas bardziej świadome i odpowiedzialne, dzięki czemu będzie umiało zadbać ono o swoje soczewki i przestrzegać zasad higieny oczu. Na początku będzie ono wymagało pomocy rodziców, ale z czasem nauczy się zasad ich pielęgnacji i wyrobi sobie prawidłowe nawyki – więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/dzieci-nastolatki-soczewki-kontaktowe

Jakie soczewki dla dziecka wybrać?

Rodzice, którzy decydują się na to, aby ich dziecko nosiło soczewki kontaktowe, chcą znaleźć produkt wysokiej jakości. Powinny one być wykonane z nowoczesnych materiałów, które są miękkie i przepuszczają tlen. Ważne jest także to, aby soczewki zapewniały odpowiedni stopień nawilżenia oczu. Wszystkie te warunki spełniają soczewki marki Acuvue. Są one bezpieczne dla rozwijającego się oka dziecka. Posiadają one filtry UV, skutecznie chroniąc oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Soczewki kontaktowe od Acuvue słyną także z tego, że są komfortowe do noszenia. Dziecko lub nastolatek z pewnością doceni tę metodę korekcji wzroku, szybko przywykając do zakładania i zdejmowania soczewek, jak i ich prawidłowego czyszczenia oraz przechowywania. Więcej informacji można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Nie ma przeciwwskazań medycznych, jeśli chodzi o noszenie soczewek kontaktowanych przez dzieci. Zwłaszcza jeśli cechują się one wysoką jakością. Problemem jest jednak to, że noszenie soczewek wymaga pewnej świadomości, a także wypracowania sobie odpowiednich nawyków związanych z zakładaniem, zdejmowaniem czy pielęgnowaniem soczewek. Dlatego opcja ta lepiej sprawdzi się w przypadku starszych dzieci. Decyzje każdorazowo należy skonsultować z okulistą, warto także porozmawiać z dzieckiem na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here