niskie libido

Niestety, ale okazuje się, że coraz młodsza grupa mężczyzn ma problemy z erekcją podczas współżycia. Szacuje się, że na te zaburzenia tylko w naszym kraju cierpi około 1,5 miliona panów.

Jest to spowodowane głównie niskim poziomem testosteronu. Wraz z rosnącym wiekiem i nieuchronnym procesem starzenia się, zmniejsza się ilość wytwarzanego testosteronu, co przekłada się na bardzo niskie libido i brak ochoty na seks. Testosteron najłatwiej jest zwiększyć poprzez tabletki, takie jak np. Maxon Forte.

Jakie są najczęstsze problemy zaburzeń erekcji?

Zaburzenie erekcji oznacza niemożność osiągnięcia odpowiedniego wzwodu do odbycia satysfakcjonującego aktu z partnerką. Najczęściej przyczyną zaburzeń erekcji są:

choroby, takie jak miażdżyca, nadciśnienie albo cukrzyca,uszkodzenie członka lub jego nieprawidłowa budowa,starzenie się organizmu,przewlekły i stały stres,słaba aktywność fizyczna,niska samoocena,wychowanie i religia,lęk przed posiadaniem dzieci,zaburzenia hormonalne albo neurologiczne,różne zabiegi operacyjne,używki, takie jak alkohol, papierosy czy narkotyki,nieodpowiednia dieta,siedzący tryb życia,lęk przed życiem seksualnym,niektóre leki.

Jednak najczęściej wskazywanym przez lekarzy zaburzeniem hormonalnym, który ma wpływ na słabą erekcję, jest bardzo niskie libido.

Co ma wpływ na niski poziom testosteronu u mężczyzn?

Niskie stężenie testosteronu w organizmie mężczyzny może być spowodowane różnymi przyczynami. Można tutaj wymienić przede wszystkim: niehigieniczny tryb życia, zbyt dużą masę ciała, stres, fitoestrogeny, ftalany, fenole, zażywanie narkotyków oraz inne nałogi.

Żeby prawidłowo działały wszystkie funkcje seksualne, niezwykle ważny jest testosteron. Ma on nie tylko istotne działanie podczas życia seksualnego, ale także wpływa na pracę mózgu, szybsze gojenie się ran, redukcję tkanki tłuszczowej i poprawia działanie układu immunologicznego. Właśnie ten hormon ma największy wpływ na wysokie libido u mężczyzn i skutecznie zwalcza brak ochoty na seks.

Jak zwiększyć niskie libido?

Istnieje wiele skutecznych metod na to, aby podnieść poziom testosteronu, a tym samym zwiększyć niskie libido. Najprościej jest zacząć wprowadzać zmiany do własnego życia, czyli zwiększyć aktywność fizyczną oraz postawić na zdrową i zbilansowaną dietę.

Do codziennego pożywienia warto dodawać produkty, które zawierają dużą ilość witaminy B3 i B5 oraz witaminy D. Ważny jest również cynk, kwasy tłuszczowe i polifenole. Źródło tych witamin i minerałów znajdziemy w rybach, owocach morza, kakao, soku z winogron, w pietruszce, papryce oraz czarnej i zielonej herbacie.

Testosteron możemy bardzo szybko zwiększyć za pomocą różnych środków farmakologicznych, takich jak tabletki, żele, czy leki domięśniowe. Najprostszym rozwiązaniem okazują się tabletki Maxon Forte, które skutecznie poprawiają jakość stosunku zarówno mężczyzny, jak i jego partnerki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here