jaki śluz na początku ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Obojętnie, czy są to długo wyczekiwane dwie kreski na teście, czy raczej zaskoczenie. Nie da się ukryć, że organizm kobiety przechodzi przez kolejne dziewięć miesięcy prawdziwą rewolucję. Nie jest to wyłącznie zmiana na zewnątrz.

Wszystko tak naprawdę dzieje się w środku kobiety – zmienia się cała gospodarka hormonalna. Stąd też wiele kobiet zadaje sobie różne pytania. Przykładem takiego jest to, jaki śluz na początku ciąży powinien występować. Warto na samym początku zaznaczyć, że każda kobieta jest inna i w inny sposób przechodzi ciążę.

kobieta

Przecież wiadomo, że niektóre panie czują się świetnie, pracują niemal do samego rozwiązania i zachowują się tak, jakby w ogóle nie spodziewały się dziecka. Z kolei inne kobiety odczuwają ten wyjątkowy stan nieco bardziej dotkliwie. Wiele pań skarży się na nudności, wymioty, bezsenność lub, wręcz przeciwnie, mogłyby non stop spać. To dlatego odpowiedź na pytanie jaki śluz na początku ciąży powinien być, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. U niektórych pań będzie to gęsta wydzielina, u innych zupełnie nie będzie żadnego śluzu. Tak samo jak z pojawieniem się brzucha ciążowego – u niektórych kobiet będzie on widoczny już w kilkunastu pierwszych tygodniach, inne panie będą pytane pod koniec ciąży, który to właściwie miesiąc.

Na pytanie jaki śluz na początku ciąży powinien wzbudzać niepokój, powinien odpowiedzieć lekarz prowadzący ciążę. Dlatego z wizytą u ginekologa nie ma co zwlekać. Oczywiście, nie trzeba od razu po zrobieniu pierwszego testu, lecieć na badanie. Zwłaszcza, że ginekolog przez pierwsze kilka tygodni tak naprawdę nie jest w stanie potwierdzić ciąży. Owszem, odpowie on na pytanie jaki śluz na początku ciąży nie jest właściwy, ale dopiero około 6 tygodnia jest w stanie stwierdzić ciążę. Niektóre panie wybierają się do ginekologa zbyt wcześnie.

Wówczas bardzo często słyszą, że widoczna jest komórka, ale nie wiadomo czy doszło do zapłodnienia, czy jajo nie jest czasem puste. Wówczas pytanie jaki śluz na początku ciąży schodzi na dalszy plan. Przez kolejne dwa tygodnie, kiedy lekarz mówi, że trzeba poczekać, kobieta potrafi przeżywać naprawdę niezłe katusze. Zazwyczaj po tych dwóch tygodniach idzie z powrotem na badanie i widać już zarodek, a czasem nawet słychać bicie serca maluszka. Wtedy czas na pytania w tylu, jaki śluz na początku ciąży powinien budzić objawy. Lekarz wyjaśni to, jak i również tysiące innych pytań, które panie mają w swoich głowach, gdy dowiadują się, że noszą pod sercem nowe życie.

na początku ciąży

To również bardzo wyjątkowy okres dla przyszłych ojców. Oczywiście, zdarzają się przykre sytuacje, że partner opuszcza kobietę, gdy dowiaduje się o nieplanowanej ciąży, jednak jest to raczej sporadyczne. Większość panów nie może się tego doczekać. Warto jednak zachować dla siebie trochę prywatności, gdy jest się kobietą, spodziewającą się dziecka. Nie ulega wątpliwości, że fajnie jest zabrać partnera na badanie, aby posłuchał bicia serduszka, jednak nie musi on dokładnie wiedzieć, jaki śluz na początku ciąży może się pojawić. To dla panów dość nietypowe tematy i nie każdy z nich będzie chciał o tym słuchać. Tak samo jak nie warto mówić o tym, jaki śluz na początku ciąży się pojawia, tak samo niekoniecznie trzeba mieć partnera podczas porodu.

Oczywiście, dzisiaj niemal na porządku dziennym są porody rodzinne, kiedy to przyszły tata dzielnie trzyma za rękę rodzącą kobietę. To rzeczywiście wyjątkowy czas, który nigdy się nie powtórzy. Moment wyciągnięcia dziecka, jego pierwszy krzyk, to wszystko naprawdę piękne. Jednak, jeśli decydujemy się na tego typu rozwiązanie, warto aby partner stał od strony głowy rodzącej, niekoniecznie musi asystować położnej po drugiej stronie. To dla niektórych panów tak drastyczne sceny, że nawet niektórzy z nich tracą przytomność. Oczywiście, fajnie kiedy to tato przetnie pępowinę i przekaże dziecię mamie. Jednak warto porozmawiać z partnerem czy czuje się na siłach towarzyszyć przy porodzie, zamiast narzucać mu swoje zdanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here