trening na siłowni na nogi

Aktywność ruchowa to działania, które znacznie poprawiają stan zdrowia każdego człowieka, jak również powodują lepsze samopoczucie, zdrowy i ładny wygląd oraz wymarzoną sylwetkę.

Wiele z nich wykonywanych jest dla własnej przyjemności, inne są zaleceniem lekarzy i specjalistów. Każda aktywność powinna być dostosowana do indywidualnych predyspozycji, możliwości umiejętności ćwiczących, a trening powinien obejmować kilka ważnych zasad. Czym charakteryzuje się trening na siłowni? Jakie ćwiczenia wykonywać do poszczególnych planów treningowych?

O czym pamiętać wykonując ćwiczenia na siłowni?

Ćwiczenia i aktywność ruchowa wiąże się z wymogiem wykonania szeregu działań. Wiele z nich znacznie ułatwia ćwiczenia, inne są środkami bezpieczeństwa.
Podstawowym działaniem jest zaopatrzenie się w odpowiedni strój. Odzież na siłownie powinna być przede wszystkim wygodna, nie ograniczająca ruchów, jak również wykonana z trwałego i oddychającego materiału.

Do stroju sportowego należy dobrać odpowiednie buty, które cechują się przede wszystkim: miękką podeszwą, odpowiednią amortyzacją, dla poszczególnych ćwiczeń stabilizacją stawu skokowego, paro przepuszczalnością, wygodą, itp. Sportowiec może również używać wielu dodatkowych akcesoriów i gadżetów, którymi są zegarki sportowe, pulsometry, słuchawki bezprzewodowe, aplikacje treningowe i wiele innych.

trening na siłowni

Jakie rodzaje treningu można wykonywać na siłowni?

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów ćwiczeń i planów treningowych jest aktywność cardio. Czym ona się wyróżnia? Jakie ćwiczenia stosować w tego rodzaju treningu? Ćwiczenia cardio to aktywność przeznaczona w szczególności dla osób, które zmagają się z nadwagą. Dedykowane są osobom, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów, jak również wymodelować sylwetkę, Trening ten ponadto wzmacnia wydolność serca, poprawia krążenie, kształtuje wytrzymałość i siłę mięśniową. Ćwiczenia aerobowe cechują się wysokim poziomem wysiłku i intensywnością ćwiczeń. Podczas aktywności każdy ćwiczący powinien osiągać poziom 60 -70 % maksymalnego tętna. Ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie, a podczas nich należy pamiętać o spożywaniu sporej ilości wody.

Do najskuteczniejszych ćwiczeń można zaliczyć: bieg na bieżni, interwały,, marsz na bieżni „pod górę”, ćwiczenia na orbitreku, jazda na rowerze stacjonarnym, stepper, itp.
Kolejna grupą aktywności są ćwiczenia ABS. Czym one są? Jak je wykonywać? Trening ten charakteryzuje się wykonywaniem ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. Dzięki niemu możliwe jest wymodelowanie sylwetki, stworzenie cięć w talii, jak również stworzenie popularnego sześciopaku. Jest to trening wzmacniający i kształtujący, dzięki któremu możliwe jest również zadbanie o pośladki, uda czy biodra. Aktywność przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców.

podciąganie na drążku

Wykonywanie odpowiednich ruchów powinno być dostosowane do umiejętności sportowca, jak również jego założeń i oczekiwań. Do najskuteczniejszych i najciekawszych ćwiczeń zalicza się: brzuszki – unoszenie tułowia w pozycji leżącej, siedzącej, równoważnej, na piłce, plank – wytrzymanie w pozycji jak przy pozycji wyjściowej do pompki z przedramionami ułożonymi na podłożu, scyzoryki – jednoczesne unoszenie ramion i nóg z pozycji leżącej, przyciąganie kolan do tułowia w pozycji leżącej lub zwisie, wiele innych.

Skuteczny trening na siłowni to również ćwiczenia izometryczne. Ich wykonywanie pozwala wzmocnić tkankę mięśniową, jak również powiększyć precyzję ruchu. Są to ćwiczenia zarówno siłowe, jak i rehabilitacyjne. Polegają one na napinaniu mięśnia bez zmiany jego położenia – zginania, prostowania. Odpowiednio wykonywane ćwiczenia pozwalają na pełną regenerację ciała, odprężenie psychiczne, jak również regeneracje sił. Trening podejmowany może być przez wszystkich, a do jego uskutecznienia nie wymaga się stosowanie szczególnych warunków czy urządzeń. Ćwiczenia dedykowane są w szczególności osobom po różnego rodzaju zabiegach, zmagających się z chorobami i schorzeniami, jak również ludziom zapracowanym i zabieganym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here